تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 0 ثانیه ی دیگر به سایت جدید منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت مطلب مینویسیم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگمون با كمك سیستم انتقال مطالب به سایت جدیدمون هستیم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://ceuok.ir


/post/archive/1390/8/4
/post/archive/1390/8/2
/post/archive/1390/8/1
/post/archive/1390/7/4
/post/archive/1390/7/1
/post/archive/1390/6/3
/post/archive/1390/5/4
/post/archive/1390/5/3
/post/archive/1390/5/2
/post/archive/1390/5/1
/post/archive/1390/4/4
/post/archive/1390/4/3
/post/archive/1390/4/2
/post/archive/1390/4/1
/post/archive/1390/3/1
/post/archive/1390/2/3
/post/archive/1390/2/2
/post/archive/1390/2/1
/post/archive/1390/1/4
/post/archive/1390/1/3
/post/archive/1390/1/2
/post/archive/1390/1/1
/post/archive/1389/12/4
/post/archive/1389/12/3
/post/archive/1389/12/2
/post/archive/1389/12/1
/post/archive/1389/11/4
/post/archive/1389/10/2
/post/archive/1389/9/3
عنوان :پنج ویژگی ویندوز 7که بیشترین حرف را برای گفتن دارند
متن :
ویندوز 7، حتی در دوران ابتدایی خود نیز، موضوعی تفرقه‌انداز می‌باشد. برای مثال: هفته پیش از سایت‌های Infoworld و ComputerWorld بازدیدی كردم كه اساسا عقاید متفاوتی را درباره اینكه مایكروسافت چه چیزی را برای جانشین ویندوز ویستا كه انتظار می‌رود در اوایل 2010 عرضه شود، ذخیره كرده است.....

ویندوز 7، حتی در دوران ابتدایی خود نیز، موضوعی تفرقه‌انداز می‌باشد. برای مثال: هفته پیش از سایت‌های Infoworld و ComputerWorld بازدیدی كردم كه اساسا عقاید متفاوتی را درباره اینكه مایكروسافت چه چیزی را برای جانشین ویندوز ویستا كه انتظار می‌رود در اوایل 2010 عرضه شود، ذخیره كرده است.

بسته به اینكه به كجا توجه نمایید، ویندوز 7 به عنوان نجات دهنده‌ای برای ویستای تحت فشار یا بلایی قریب‌الوقوع نامیده شده است. علی‌رغم این، اینترفیس معینی دارای ویژگی‌های ویندوز 7 می‌باشد، خواه یك مارك جدید باشد خواه قدیمی، تقریبا بوسیله كارشناسانی كه نسخه بتای قبلی را آزمایش كرده‌اند، ستوده شده است.

كدام ویژگی‌ها، جالب‌تر و بحث انگیز‌تر می‌باشد؟ در اینجا 5 موردی كه جالب توجه هستند را ملاحظه می‌فرمایید:

 

كنترل اكانت كاربر بازسازی شده

ویژگی امنیتی خوب ویستا، UAC (كنترل اكانت كاربر). شاید حقیر‌ترین ویژگی سیستم عامل است كه هدف آسانی برای  تبلیغات I’M pc اپل شده است. كاربرانی كه با تایید جستجوی عكس‌العمل های مكرر uac پیش از اجازه باز شدن برنامه‌ها، گیج شده‌اند. در ویندوز 7، مایكروسافت كنترل بیشتری را بر روی UAC به كاربر ارائه كرده است، بنابراین عكس‌العمل‌های كمتری خواهند بود. اگر كاربر هر یك از تغییراتی را كه ویستا برانگیخته است مثل تغییر تاریخ یا زمان، را ارائه دهد، ویندوز 7 بی‌مصرف باقی خواهد ماند. در بازدید از نسخه قبلی ویندوز 7، Preston Gralla از Computer World دستور داد تا توسعه‌هایی در UAC انجام گردد، وی گفت، بندرت در مسیر خود، پیشرفتی را تنها وقتی برنامه سعی می‌كند تغییراتی را در كامپیوتر شما ایجاد كند، خواهید داشت. اگر شما خود آنان را درست كنید، به شما اجازه ادامه را خواهد داد.

با ویندوز 7، مایكروسافت، تماس فقط روشن یا خاموش ویستا را از قلم انداخته است و UAC را قابل دسترسی نموده است.

اكنون چهار تنظیم موجود خواهد بود: هرگز اطلاعات نده؛ فقط وقتی برنامه‌ها سعی به ایجاد تغییراتی در كامپیوتر من داشت، اطلاع بده، همیشه اطلاع بده، همیشه به من اطلاع بده و منتظر پاسخ من باش كارنمای پیشرفته

كارنمای ویندوز 7 جدید مایكروسافت در كنفرانس اخیر توسعه دهندگان حرفه‌ای ارائه شده است، اما بخشی از نرم‌افزار نسخه بتای سابق كه ارائه شده است، نمی‌باشد. هنوز و احتمالا چون شامل نسخه بتای سابق نشده است، یكی از ویژگی‌های بسیار بحث‌انگیز می‌باشد.

بر اساس تصویر از مانیتور از دموی PDC، كار نمای جدید اصلاحی ارائه داده است كه شبیه داك Mac OSX هست ولی شامل توسعه‌های بی‌نظیر شامل توانایی نمایش تمام برنامه‌های در حال اجرا در فهرست thumbnail می‌باشد.

اگر بر سر thumbnail با ماوس در تردید می‌باشید، پنجره اندازه كامل آن در صفحه به نظر خواهد رسید. به علاوه تردد با ماوس برthumbnail، سایر پشت نماهای ویندوز را به آشكاری پنجره‌ای كه انتخاب كرده‌اید، تبدیل می‌نماید.

آیكون‌های بزرگ در كارنما، برنامه‌ها را عرضه خواهند كرد و می‌توانید مجددا آیكون‌هایی را كه دوست دارید، مرتب كنید. نوار Quick Launchویستا قطع خواهد شد تا موجود شود و در Taskbar تركیب گردد.

اگر كار بیهوده‌ای باشد زمان به شما ثابت خواهد كرد، اما نگاه، احساس و كاركرد Taskbar جدید به نظر موثر می‌رسد. كارنمای ویندوز در طی یك دهه تغییری نكرده است، بنابراین این طراحی مجدد خیلی وقت است كه منقضی شده است.

هنوز در دسترس نیست: taskbar كه به طور موثری دوباره طراحی شده است. كلیك نمایید تا تصویر بزرگتری را مشاهده نمایید. در اینجا جهت مشاهده گالری كامل عكس ویندوز 7 از Computer World كلیك كنید.

 

Home Group

Home Group، شبكه كار گروهی می‌باشد اما در این زمان خصوصی است و به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی كامپیوتر های ویندوز 7 را به شبكه خانگی وصل نمایید تا تصاویر، موسیقی، ویدیوها، اسناد و دیوایس‌هایی چون چاپگر را به اشتراك بگذارید.

Home Group ویژگی جدید بحث برانگیز مركز به اشتراك گذاری و شبكه بازسازی شده ویندوز 7 می‌باشد و منحصرا برای شبكه‌های خانگی طراحی شده است و اگر كار یا شبكه عمومی باشد، ظاهر نخواهد شد. جهت نصب و تنظیم Home Group، موقعیت شبكه كاربر باید به عنوانHome در مركز به اشتراك گذاری و شبكه قرارداده شود.

شما میزان مهمی از كنترل را به همراه Home Group دریافت می‌كنید، وقتی Home Group را ایجاد می‌نمایید، مشخص می‌كنید كه كدام فایل‌ها، فولدرها و دیوایس‌هایی كه می‌خواهید به اشتراك بگذارید و اسم رمزی را كه تنها افرادیكه با آن اسم رمز می‌توانند به Home Groupبپیوندند راایجاد كنید. در این روش، هیچكس حتی یك دوست، نمی‌تواند بر لپ‌تاپ شما هاپ شود و به فایل‌ها یا فولدرها در Home Groupدسترسی یابد.

برای تصویر مانیتور Home Group از گالری تصویر ویندوز 7 از Computer World كلیك كنید. آرشیوها به جای داشتن فولدرها و فایل‌هایی كه تحت فولدر Ducoments آشنا سازماندهی شده‌اند، ویندوز 7 دارای ویژگی‌ آرشیو های مجزایی برای انواع ویژه محتوی چون ارتباطات، تماس‌ها، اسناد، دانلودها، موسیقی‌، تصاویر و ویدیوها خواهد بود.

هر آرشیو جهت اندازه بودن محتوی آن ارائه شده است. برای مثال، ارشیو تماس‌ها، شماره تلفن‌ها و آدرس‌های پست الكترونیك را نشان می‌دهد.

آرشیو دانلودها، آدرس‌هایی رافهرست می‌كند كه هر دانلود از كجا ارائه می‌شود. تشكیلات بهتر فایل همیشه مورد نیاز است اما آرشیوها بی‌نظیر هستند چون موجب می‌گردند تا فولدرهایی را از محل‌های دیگر در شبكه به آرشیو حركت دهید.

برای نمونه، اگر كامپیوتر متعدد دارید و می‌خواهید تمام فایل‌های كاری خود را از تمام آن كامپیوترها در یك محل مشاهده نمایید، می‌توانید آنان را به یكی از آرشیوهای خود drag نمایید. آن فولدرها هنوز در محل‌های اصلی خود وجود خواهند داشت، اما همچنین در آرشیوتان حضور خواهد داشت.

آرشیوها می‌توانند با سایر افراد در شبكه خانگی شما با استفاده از Home Group به اشتراك گذاشته شوند. برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد اینكه چگونه آرشیوها و Home Group همكاری می‌كنند، اینجا را كلیك كنید.

 

قابلیت صفحه لمسی

ویژگی صفحه لمسی در تلفن هوشمند باعث خشم می‌شود. اما در لپ‌تاپ یا دسك‌تاپ؟

مایكروسافت بر سر ویندوز 7 شرطبندی كرده است

در PDC، مایكروسافت ثابت كرده است كه چه چند لمسی شبیه به كامپیوتر می‌باشد. برای مثال، منوی استارت شرح می‌دهد كه چه وقت به آن دست می‌یابید. مثال دیگر: از انگشت خود استفاده می‌كنید تا در ویندوز و صفحات وب مرور نمایید. هر آنچه كه صفحه را فشار دهید، قطره آب به نظر می‌رسد و كرسر ماوس از دید ناپدید می‌شود، اخطار می‌كند كه در حالت لمسی قرار دارید.

Mary Jo Foley از Veteran Microsoft اخیرا در مورد تردیدهای خود گفته است كه كاركرد صفحه لمسی در كامپیوترها برداشته خواهد شد. اما چرخ‌ها در جنبشی قرار دارد كه طبق گفته Jerry Shen مدیر ارشد اجرایی ایسوس توضیح داده است كه نوت‌بوك‌های این شركت، ویندوز 7 را اجرا خواهند كرد و دارای قابلیت‌های صفحه لمسی تا اواسط سال 2009 می‌باشند.