تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 0 ثانیه ی دیگر به سایت جدید منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت مطلب مینویسیم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگمون با كمك سیستم انتقال مطالب به سایت جدیدمون هستیم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://ceuok.ir


/post/archive/1390/8/4
/post/archive/1390/8/2
/post/archive/1390/8/1
/post/archive/1390/7/4
/post/archive/1390/7/1
/post/archive/1390/6/3
/post/archive/1390/5/4
/post/archive/1390/5/3
/post/archive/1390/5/2
/post/archive/1390/5/1
/post/archive/1390/4/4
/post/archive/1390/4/3
/post/archive/1390/4/2
/post/archive/1390/4/1
/post/archive/1390/3/1
/post/archive/1390/2/3
/post/archive/1390/2/2
/post/archive/1390/2/1
/post/archive/1390/1/4
/post/archive/1390/1/3
/post/archive/1390/1/2
/post/archive/1390/1/1
/post/archive/1389/12/4
/post/archive/1389/12/3
/post/archive/1389/12/2
/post/archive/1389/12/1
/post/archive/1389/11/4
/post/archive/1389/10/2
/post/archive/1389/9/3
عنوان :13 دلیل برای استفاده از کیت برنامه نویسی Qt
متن :
 
برنامه نویسان و کسانی که به برنامه نویسی علاقه دارند، برای استفاده از زبان ها و ابزارهای مختلف برنامه نویسی گزینه های زیادی را می توانند انتخاب کنند. Qt سیمبیان نیز یکی از پلات فورم هایی است که امکانات متعددی در اختیار برنامه نویسان کاربردهای موبایلی قرار می دهد. در این مطلب 13 دلیل برای استفاده از این کیت نرم افزاری ارایه شده است.

کیت برنامه نویسی qt


برنامه نویسان و کسانی که به برنامه نویسی علاقه دارند، برای استفاده از زبان ها و ابزارهای مختلف برنامه نویسی گزینه های زیادی را می توانند انتخاب کنند. Qt سیمبیان نیز یکی از پلات فورم هایی است که امکانات متعددی در اختیار برنامه نویسان کاربردهای موبایلی قرار می دهد. در این مطلب 13 دلیل برای استفاده از این کیت نرم افزاری ارایه شده است.

کیت برنامه نویسی qt

 

پشتیبانی و سرمایه گذاری

Qt یک چارچوب برنامه نویسی منبع باز است؛ اما خیلی سریع تر از پروژه هایی شبیه به خودش کار می کند. زیرا نوکیا سرمایه گذاری و پشتیبانی از آن را به عهده دارد و متعهد شده که به کار توسعه Qt ادامه دهد، امکانات جدید به آن اضافه کند و پیش برد و ارتقای آن را پشتیبانی کند. Qt منبعی از خلاقیت، نرم افزارهایی با کیفیت و راهکارهایی است که با استراتژی امروز و نوآوری نوکیا عجین شده است.

 

استفاده از ویرایشگر بصری

ابزارهای برنامه نویسی بصری به طراحان امکان می دهد که رابط های کاربری زیبا و روان بسازند و همگام با برنامه نویسان برای روند تولید نرم افزار همکاری کنند. این محیط بصری تمام کارهای سخت و سنگینی که شامل مشخص کردن ابعاد و مشخصه های اجزای رابط کاربری است را به صورت خود کار انجام میدهد.

 

استفاده از IDE قدرتمند و کامل

سازندگان Qt قابلیت ویرایش، طراحی، خطا گیری، مدیریت پروژه، محلی کردن و ابزارهای تألیف را با هم ترکیب کرده اند. هر چیزی که شما برای خلق برنامه های کامپیوترهای دسکتاب و گوشی های هوشمند لازم دارید در Qt پیدا می شود. همه چیز طوری درست شده که در کنار هم کار کنند و دیگر نیازی نباشد برای انجام کارهای متفاوت در یک برنامه در محیط های مختلف حرکت کنید. پکیج هایی مثل این، اغلب صدها پوند قیمت دارد و به هیچ وجه همه زبان های برنامه نویسی را پشتیبانی نمی کند.

 

رایگان بودن

تمامی ابزارها Qt برای دانلود و استفاده رایگان است و اجازه دارید که از آنها حتی برای ایجاد پروژه های تبلیغاتی خود استفاده کنید. تنها استثنا زمانی است که بخواهید تغییری در ابزارهای Qt ایجاد کنید و آن را با انجمن به اشتراک نگذارید. اگر به این نتیجه رسیدید که این برنامه فقط مال شما نیست، پس برای تان هزینه ای نخواهد داشت.

 

پشتیبانی از چند پلات فورم

تولید برنامه هایی که با استفاده از یک منبع ساخته شدهاند و هم در کامپیوترهای Mac و هم ویندوز کار کند، بدن Qt کار بسیار حرفه ای و تخصصی است به این دلیل است که بسیاری از برنامه هایی که در چند پلات فورم اجرا می شوند مانند Google Earth و Skype از آن استفاده می کنند.

کیت برنامه نویسی qt

ثبات و کیفیت

Qt از سال 1992 ایجاد و جدیدترین نسخه آن 2، 7، 4، به تازگی عرضه شده است. همه چیز در Qt تست شده، به طور حرفه ای استفاده شده، تعدیل شده، دوباره عرضه شده و بارها ارتقا پیدا کرده است. در نتیجه، میزان اعتبار بالاتری دارد و استفاده از آن بسیار ساده تر است.

 

انجمن آنلاین

اگر مشکلی داشتید و خواستید در مورد کاری که انجام می دهید با کسی مشورت کنید و گپ بزنید، می توانید از انجمن Qt استفاده کنید. برای این کار یک بلاگ ایجاد شده است؛ البته nntp groups، message boards و mailing lists هم وجود دارد.

 

استفاده از C++

تصور غلطی وجود دارد که می گویند Qt یک زبان برنامه نویسی جدید نیست. اگر برای برنامه نویسی آموزش دیده اید. پس این احتمال وجود دارد که برای بیشتر برنامه های خود از C++ یا Java استفاده می کنید بیشتر برنامه های Qt به زبان C++ به انضمام نوشته می شوند. البته پروژه نهایی می تواند به کلاینت های متفاوتی به راحتی گسترش پیدا کند. Qt این امکان را به شما می دهد که از همان مهارت های زبانی کنونی که دارید استفاده کنید تا نیازی نباشد که چیز جدیدی یاد بگیرید.

 

استفاده از QML

اگر به تازگی شروع کرده اید و می خواهید به سرعت چیزی خلق کنید،احتمالا به Qt Quick علاقه مند می شوید. در اینجا، شما از سازنده رابط کاربری بصری و کد Java Script – style QMLL برای قرار دادن برنامه ها در کنار همدیگر استفاده می کنید به یاد داشته باشید ممکن است قسمت های  C++ و QML کاملا با یکدیگر ترکیب شوند و یک نرم افزار واحد را بسازند.

 

استفاده از Python

انجمن Qt به تازگی PySide را عرضه کرده است که به برنامه نویسان Python امکان می دهد تا از عناصر رابط کاربری Qt برای تولید برنامه های قابل اجرا در چند پلات فورم از طریق زبان های قراردادی استفاده کنند. البته PyQt نیز وجود دارد. (هر دو مسیر برای کاربرانی که با Terminal Modeها آشنا هستند و از کدهای منبع تشکیل شده اند).

کیت برنامه نویسی qt

استفاده در گوشی های آندرویید

بسیاری از اضافات و برنامه های جانبی توسط اعضای انجمن آنلاین Qt ایجاد می شوند به تازگی، امکان انتقال برنامه های Qt به گوشی های هوشمند آندرویید ایجاد شده که نتایج مثبتی نیز داشته است و اگر در آینده توسعه پیدا کند، پنجره ای باز از فرصت ها به روی برنامه نویسان گوشی های هوشمند Qt خواهد گشود.

 

منبع باز و ایجاد فرصت های جدید

مثالی که از آندرویید زدیم، تنها یکی از راه ها برای نشان دادن قدرت انجمن منبع باز Qt است. ابزارها و متعلقات جدید به طور منظم ایجاد می شوند. اگر تا به حال حتی به یکی از آنها هم بر نخورده اید، چیزی نیست که شما را از ساختن آن منع کند؛ پس آن را بسازید و به انجمن هدیه کنید.

 

مستند سازی

بعد از 18 سال تجربه در این کار، اعضای Qt مستندات بسیاری را گرد هم آورده اند، از نسخه های راهنما گرفته تا یادداشت های تئوری و خرده یادداشت های دستی. بعد از پیوستن به نوکیا، منبع غنی دیگری نیز مثل Forum Nokia نیز وجود دارد.