تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 0 ثانیه ی دیگر به سایت جدید منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت مطلب مینویسیم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگمون با كمك سیستم انتقال مطالب به سایت جدیدمون هستیم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://ceuok.ir


/post/archive/1390/8/4
/post/archive/1390/8/2
/post/archive/1390/8/1
/post/archive/1390/7/4
/post/archive/1390/7/1
/post/archive/1390/6/3
/post/archive/1390/5/4
/post/archive/1390/5/3
/post/archive/1390/5/2
/post/archive/1390/5/1
/post/archive/1390/4/4
/post/archive/1390/4/3
/post/archive/1390/4/2
/post/archive/1390/4/1
/post/archive/1390/3/1
/post/archive/1390/2/3
/post/archive/1390/2/2
/post/archive/1390/2/1
/post/archive/1390/1/4
/post/archive/1390/1/3
/post/archive/1390/1/2
/post/archive/1390/1/1
/post/archive/1389/12/4
/post/archive/1389/12/3
/post/archive/1389/12/2
/post/archive/1389/12/1
/post/archive/1389/11/4
/post/archive/1389/10/2
/post/archive/1389/9/3
عنوان :مراحل ایجاد سایت
متن :

برای راه انداری یك سایت موفق باید به نكات زیادی توجه نمود و اگر این سایت یك سایت تجاری – اقتصادی باشد اهمیت موضوع دو چندان خواهد شد .

بحث كامل و جامع در این مورد از حوصله این بحث خارج میباشد ، بنا براین ما در این مقاله فقط به نكات مهم و كلیدی اشاره میكنیم:  

برای راه انداری یك سایت موفق باید به نكات زیادی توجه نمود و اگر این سایت یك سایت تجاری – اقتصادی باشد اهمیت موضوع دو چندان خواهد شد .

بحث كامل و جامع در این مورد از حوصله این بحث خارج میباشد ، بنا براین ما در این مقاله فقط به نكات مهم و كلیدی اشاره میكنیم:  

ثبت اسم (Domain Name Registeration)

به همان ترتیب كه در شروع باید شركت خود را ثبت نمایید و مكانی اداری – تجاری تهیه كنید, می بایست برای خود پایگاهی (Web Site) در اینترنت داشته باشید. می توان اینترنت را با یك شهر مقایسه كرد:

  1. شما می توانید یك واحد را در یك آپارتمان اجاره كنید, در این صورت آدرستان با اسم آن آپارتمان مشخص خواهد شد. در اینترنت نیز این حالت نشان می دهد كه شما فضای خود را از یك شركت سرویس دهنده اجاره كرده اید. مانند:            www.neda.net/foald/
  2. در حالت دوم می توانید یك ساختمان كامل با یك خانه را اجاره یا خریداری كنید, كه نشانگر مستقل بودن شما باشد و می توانید آن را در اینترنت با ثبت اسم شركت مقایسه كنید. ثبت اسم شركت در اینترنت پایگاه شركت شما را مستقل جلوه می دهد و حتی اگر شما پایگاهی را از یك سرویس دهنده اجاره كنید, آن را سرویس دهنده می تواند به طریقی پایگاه شما را راه اندازی كند كه كاربران متوجه این نكته نشوند كه شما پایگاه را اجاره كرده اید. مانند این كه آن شركت برای پاسخگویی به متقاضیان شما, مكان اداره خود را با آرم و اسم شما معرفی
    می كند.
  3. در آخرین حالت چنانچه نیاز باشد و میزان استفاده شركت یا سازمان شما از اینترنت بالا باشد,
    می توانید یك خط استیجاری برای اتصال به شبكه اینترنت تهیه كنید و بعد از ثبت اسم در اینترنت رایانه ای را در شركت به عنوان یك سرویس دهنده اختصاص دهید.

در نهایت تصمیم گیری در مورد ثبت اسم, چگونگی و انتخاب اسم, یكی از موارد مهم می باشد كه بهتر است قبل از شروع به كار انجام دهید. به دلیل آن اگر شش ماه یا یك سال بعد تصمیم بگیرید كه اسم را ثبت یا عوض كنید هزینه های جانبی بسیاری نیز به غیر از هزینه ثبت خواهید داشت. این هزینه ها می توانند چاپ مجدد كارت, سربرگ, بروشور و ارسال آدرس جدید به موتورهای جست و جو كه از وجود آن مطلع شده اند, باشند. تغییر نام پایگاه شما درست مانند تغییر ناگهانی مكان فیزیكی شما در شهر می باشد.

همان طوركه اشاره شد گرچه می توان به آسانی یك صفحه وب را طراحی كرد, ولی یك صفحه جذاب را فقط یك گرافیست می تواند طراحی كند و به همان ترتیب برای طراحی یك صفحه جذاب قابل اجرا در محیط های مختلف, آن گرافیست می بایست با نرم افزارها, شرایط و امكانات اینترنت نیز آشنا باشد. اگر این كار را خودتان انجام بدهید درست است كه هزینه هایتان را كاهش داده اید, ولی در عمل شاید این صرفه جویی ضرر بزرگتر و یكی از عوامل شكست شما در اینترنت باشد. یك مكان وب نباید جایگزین كاتالوگها یا بروشورها بشود, بلكه می بایست مكمل آنها باشد و حتی به عنوان در دسترس گذاشتن آخرین اطلاعات و تحولات یك شركت باشد.  

 

چگونه یك صفحه وب جذاب طراحی كنیم؟

هیچ قاعده خاصی برای تهیه صفحه وب وجود ندارد و همان گونه كه شما می توانید یك صفحه خوب با نرم افزارهای پیشرفته طراحی كنید, به همان ترتیب هم می توانید آن صفحه را دستی و یا با كدنویسی طراحی نمایید. تعدادی از نرم افزارها كه برای طراحی صفحه های وب استفاده می شوند عبارتند از:

 

 Webweaver, Marcromedia, HTML Edit, Hotdog.Microsoft Fron Page 

یك صفحه زیبا باید چه در حالت گرافیك و چه در حالت متن بتواند زیبایی خود را نشان دهد. در موقع استفاده از عكس باید به این موضوع توجه داشته باشید كه آن جا كه امكان دارد حجم عكسها پایین باشد و كیفیت (Resolution) آنها در حد 70 تا 90 DPI, چنانچه می خواهید از عكسهای متحرك (Animation) برای زیبایی بیشتر یا تبلیغات استفاده كنید تا آن جا امكان دارد می بایست حجم آنها را پایین نگه دارید و فقط مكانهایی كه تغییر می كند, تعریف و اضافه شوند.

در بخش پرچمهای تبلیغاتی كه عكسهای متحرك می باشند, توضیحات بیشتری در مورد طراحی این گونه عكسها داده شده است. در موقع اضافه كردن عكس به صفحات خود, از گزینه Alt برای توضیح مختصری در مورد آن عكس استفاده كنید تا هنگامی كه شخصی پایگاه شما را به صورت متن مشاهده می كند, متوجه شود كه آن عكس چیست و آیا برایش كارایی دارد یا خیر؟ همچنین ابعاد یك عكس را باید مشخص كرد تا چنانچه شخصی تصمیم بگیرد صفحه شما را بدون عكس مشاهده كند, تنظیم آن صفحه به هم نخورد به این معنا كه وقتی ابعاد عكسی را مشخص می كنید در موقع نشان دادن صفحه مرورگر مكان خالی را به طول و عرض آن عكس اضافه می كند و به این ترتیب تنظیم صفحه شما به هم نمی ریزد. در ضمن این عمل, ارسال و اجرای صفحه را در مرورگر سریعتر می كند.

به یاد داشته باشید كه هرچقدر حجم اطلاعات یك صفحه بالاتر برود زمان ارسال و دریافت آن طولانی تر خواهد شد, و به این ترتیب امكان منصرف شدن شخص از دیدن صفحه شما هم بیشتر
می شود. و هرچه صفحه شما ساده تر باشد, مشاهده آن با مرورگرهای مختلف راحت تر و نمایان تر خواهد بود.

یك صفحه خوب باید در درجه اول گویا باشد, به این معنا كه فقط اطلاعاتی را كه نیاز است در اختیار درخواست كننده بگذارد. همچنین امكانات و فهرستهای كافی نیز در اختیار او قرار دهد تا استفاده كننده بتواند به سادگی به اطلاعات دیگر دسترسی پیدا كند. برای این مظور می شود از تصاویر برای معرفی بخشهای مختلف استفاده كرد. این تصاویر می توانند به آرایش یك صفحه كمك كنند. بنابراین می توان تمام این امكانات را به صورت متن نیز قرار داد تا چنانچه شخصی كه از محیط متن استفاده می كند, یا نمایش عكسها در مرورگر وب او غیرفعال می باشد, می تواند بدون نیاز به فعال كردن تصاویر به مطالب موردنظرش دسترسی پیدا كند و در پایگاه شما به راحتی گذر كند. با توجه به افزایش روزافزون ترافیك در اینترنت یك صفحه وب خوب می بایست دارای كدهای HTML و تصاویری با حجم پایین باشد تا ارسال و دریافت آن برای درخواست كننده, زمان و هزینه زیادی نداشته باشد. در آخر, یك صفحه خوب باید به صورتی تهیه شده باشد كه در مرورگرهای مختلف و ویرایشهای مختلف آن قابل اجرا باشد و حتی چنانچه نیاز باشد این صفحه ها در دو یا سه حالت برای مرورگرها ویرایشهای مختلف طراحی شوند تا بتوان صفحه زیبایی را در اختیار درخواست كنندگان بیشتر و وسیعتری قرار داد.